Złoto „Murzyna” w Niemczech

W zakończonym w ubiegły weekend turnieju klasy „A” – German Open 2013 w Hamburgu, nasz klub reprezentowało ośmiu zawodników:
Marta Grabowska, Magdalena Rochowiak, Kamil Wałęsa, Karol Robak, Mikołaj Szaferski, Kamil Kwiatkowski, Jarek Mecmajer oraz Bartosz Kołecki.

Turniej w Niemczech uchodzi za najmocniejszy turniej w Europie, dlatego też każda wygrana walka jest bardzo dużym osiągnięciem, gdyż w tym roku – jak i w latach poprzednich – do Hamurga zjechali  zawodnicy z całego świata!

Postawa naszych zawodników zasługuje na dużą pochwałę, a ich start Trenerzy zaliczają do udanych. 

Przy tym wszystkim niezmiernie cieszy złoty medal naszego juniora – Mikołaja Szaferskiego, który po pięciu wygranych pojedynkach okazał się najlepszy w kategorii junior – 68 kg.

Blisko medalu był także Bartosz Kołecki, który po trzech walkach uległ nieznacznie zawodnikowi z Serbii – ostatecznie zajmując miejsce 5-8,
Jarek Mecmajer – złoty medalista ze Szwecji – i tym razem zaprezentował bardzo udany występ. Po pierwszej wygranej walce z Niemcem, Jarek stoczył walkę z Portugalczykiem (obecnym srebrnym medalistą Mistrzostw Świata!).
Walka do ostatnich sekund była remisowa, lecz bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego 12 sekund przed końcem, przyczyniła się do porażki naszego akademika.

Reszta naszych juniorów także spisała się bardzo dobrze i mimo braku ukoronowania ich wysiłku medalami, nie mają sobie nic do zarzucenia.

Zawody tej rangi uświadamiają nas wszystkich do tego, iż nasza praca idzie w dobrym kierunku, a nasi zawodnicy mimo niejednokrotnie problemów logistyczno/finansowych muszą startować jak najczęściej! 

Na zdjęciu Patrycja Adamkiewicz oraz Mikołaj Szaferski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *