10 powodów, dla których Wasze dziecko nigdy nie powinno zacząć trenować taekwondo…!

 

Nie od dziś wiadomo, że taekwondo to ciężki i wymagający sport. Tym bardziej rodzice szukają dla swoich pociech bardziej bezpiecznych i lżejszych konkurencji.

Tym artykułem dostarczymy Tobie 10 powodów, dla których nigdy nie powinieneś zaprowadzić swoich „młodych” na trening taekwondo…!


1. Twoje dziecko będzie miało coraz mniej wolnego czasu, aby siedzieć przed telewizorem. Bo zamiast siedzieć wieczorami i całe weekendy na kanapie będą w tym czasie najprawdopodobniej poza domem.
2. Spodziewaj się, że będą zmuszeni do interakcji z innymi ludźmi i nawiązywania przyjaźni, gdyż taekwondo wymaga od wszystkich ćwiczących porozumiewania się ze sobą.
3. Istnieje duże ryzyko, że może faktycznie dla Twojego dziecka skończyć się to jakimś ruchem, co oznacza duże ryzyko, nie boję się tego powiedzieć – zdrowia!
4. Całkiem prawdopodobne, że dzieci odkryją pozytywne wzorce w trenerach i starszych zawodnikach  a przecież mają wystarczająco dużo pozytywnych wzorców w nas samych i naszych reguł w domu, czyż nie?
5. Czasami trening taekwondo może trochę zastępować szkołę, bo faktycznie kończy się konieczność uczenia się rzeczy takich jak: szacunek, praca zespołowa, przyjaźń i ciężka praca nad systematycznością.
6. Wydatki na jedzenie i odzież mogą wzrosnąć, gdyż ciało Twoich dzieci pójdzie drogą fizycznych potrzeb a przecież nie chcesz, aby dzieci dorastały na dużych i silnych, nieprawda?
7. Być może będziesz zmuszony rzeczywiście coś zrobić z dziećmi, bo nagle taekwondo stanie się ich pasją i będą chcieli ćwiczyć z Wami ale kto chce spędzić czas z dziećmi, hej kto?
8. Uwierz, że istnieje również ryzyko, że taekwondo może zacząć rzeczywiście cieszyć ich a kto chce dopuścić do tego by jego dzieci bawiły się poza kontrolą?
9. Istnieje ryzyko, że dostaną kilka cennych lekcji życia, a czy chcesz dopuścić by miały do czynienia z realiami życia już w młodości?
10. Trening taekwondo Twoich dzieci może faktycznie skończyć się zdobyciem pewności siebie, co w oczywisty sposób może skończyć się utratą pełnej kontroli nad nimi, a przecież to ostatnia rzecz, której chcesz!
 

 

Pamiętajcie jeszcze o jednym, kiedy dziecko poczuje smak wygranej na zawodach nigdy nie będzie chciało już się z nim rozstawać. To cholerna nieuleczalna choroba, od której trudno się uwolnić, nieprawda…?!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *